Back to top

A 2016/17-es idény: gólok

Publikálva: 2017, június 5 - 09:08
Minden idők legkevesebb gólját kapta a DAC az élvonalbeli szereplése során! Statisztikai áttekintésünk ezúttal a futball lényegével foglalkozik - a gólokkal.

A DAC 2016/17-es idénye a számok tükrében - a harmadik részben a gólokról lesz szó.

A Fortuna Liga elmúlt évadjának 184 mérkőzésén összesen 495 gólt láttak a szurkolók, ami meccsenkénti 2,69-es átlagnak felel meg (az előző szezonban 2,65). A DAC 30 találkozóján 71 gól esett, ami egy meccsre 2,37 (tavaly 2,42). Csupán négy csapat ért el több találatot mint a DAC, és a harmadik legjobb védelemmel rendelkeztünk.

Összesen 37 gólt szereztünk, vagyis meccsenként 1,23-at, a hálónkban 34 alkalommal landolt a játékszer, ami 1,13-as átlagot jelent. A 34 bekapott gól mindenkori klubrekord az élvonalban, az eddigi minimum 35 volt az 1986/87-es idényből.

A mi hálónk tizenegyszer maradt érintetlen, ellenben kilenc mérkőzésen nem tudtunk betalálni. A legtöbb gólt egy bajnokin a második tavaszi játéknapon értük el, a sároseperjesi Tatran elleni 5:0-ával beállítottuk a DAC legmagasabb győzelmét az első ligában. Szintén ebben a szezonban született meg a legmagasabb hazai vereségünk is, a 12. fordulóban (Szencen) 0:6 arányban kaptunk ki a későbbi bajnok Zsolnától.

A csapat házi gólkirálya - az előző szezonhoz hasonlóan - ismét Erik Pačinda lett, aki ezúttal nyolc találatig jutott. A második legjobb góllövőnk Pavol Šafranko volt, aki a téli szünetben érkezett Dunaszerdahelyre, és 12 tavaszi bajnokiján hat találatig jutott.

A DAC gólszerzői a 2016/17-es idényben:

8 - Pačinda

6 - Šafranko

5 - Vida

3 - Szarka, Štepanovský, Sarr

2 - Davis

1 - Michalík, Šabala, Kwin, Kontár, Zsivkovics, Ľupták, Németh, Ljubičić, Brašeň

(összesen tehát 39 gól, mivel az individuális statisztikákban helyet kap a Miava elleni két őszi találkozó is)

A Fortuna Liga 2015/16-os idényének legjobb góllövői:

20 - Filip Hlohovský (Žilina), Seydouba Soumah (Slovan)

14 - Rangelo Janga (Trenčín), Michal Škvarka (Žilina), Jakub Mareš (Ružomberok)

10 - Tamás Priskin (Slovan), Pavol Šafranko (DAC)

9 - Nikolas Špalek (Žilina)

8 - Yusuf Otubanjo (Žilina), Erik Pačinda (DAC)

7 - Ľuboš Kolár (Myjava), Igor Žofčák (Michalovce), Opoku Bernadina (Podbrezová)

A DAC eddigi 22 élvonalbeli idénye során 687 bajnokit játszott, ezeken összesen 1787 találat született (átlagban 2,59); ebből 774-et lőttünk és 1004-et kaptunk.